شروع کمپین عیدانه راست چین

| تا 80% تخفیف استثنایی

پرسونال ترینر چه می کند؟

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

پرسونال ترینر چه می کند؟

در حال حاضر دوره پرسونال ترینینگ توسط فدراسیون آمادگی جسمانی و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار می گردد. برای شرکت در این دوره لازمه که شما تفاوت یک پرسونال ترینر با یک مربی را بدانید. در حالی که عنواین شغلی مشابه به نظر می رسند اما بسیار متفاوت تر از آن چیزی هستند که شما ممکن است فکر کنید.
یک پرسونال ترینر یک متخصص تناسب اندام معتبر است که با افراد برای ایجاد و اجرای برنامه های تناسب اندام بصورت تخصصی با اهداف سلامتی، توانایی های بدنی و سبک زندگی آنها کار می کند. ترینر معمولاً با شاگردان برای جلسات تمرینی منظم یک به یک ملاقات می کند و آنها را از طریق تمرینات و فعالیت های مختلف برای بهبود قدرت، انعطاف پذیری، استقامت و آمادگی کلی راهنمایی می کند. پرسونال ترینر برای نظارت و تنظیم پیشرفت شاگرد، ارائه انگیزه و پشتیبانی و اطمینان از نتایج بهینه و در عین حال به حداقل رساندن خطر آسیب آموزش دیده اند.

حوزه تمرکز و پشتیبانی
بارزترین تفاوت بین پرسونال ترینرها و مربیان، دامنه کلی کار آنها است. مربی ها بسته های پشتیبانی گسترده تری را ارائه می دهند که بر تغییر سبک زندگی شاگرد به طور کلی متمرکز است. به عنوان مثال، آنها به جای تمرکز بر تمرین به تنهایی، توصیه های بهداشتی و سبک زندگی صحیح را ارائه می دهند.
از سوی دیگر، پرسونال ترینر بیشتر روزهای کاری خود را صرف بحث در مورد ورزش و تناسب اندام یا ایجاد برنامه های تناسب اندام جدید برای افرادی می کنند که با آنها کار می کنند. هنگامی که آنها یک برنامه تناسب اندام را برای شاگرد خود تنظیم کردند، به آنها کمک می کنند تا مطمئن شوند که به آن پایبند هستند و توصیه های مفیدی را در محدوده فعالیت خود به آنها ارائه می دهند.

پایگاه مشتری
در حالی که هر دو زیر چتر سلامت و تناسب اندام فعالیت می کنند اما مربیان و پرسونال ترینرها مخاطبان و شاگردان هدف متفاوتی دارند.
تمرکز اصلی یک پرسونال ترینر ایجاد و اجرای برنامه های تمرینی برای کمک به شاگردان برای دستیابی به اهداف تناسب اندام خاص مانند کاهش وزن، افزایش عضله یا افزایش استقامت است. بنابراین، مخاطبان آنها بیشتر با اهداف مرتبط با آمادگی جسمانی می آیند.  آن‌ها می‌توانند افرادی باشند که می‌خواهند فعال‌تر شوند یا یاد بگیرند که چگونه بدون آسیب‌دیدگی ورزش کنند یا یک چالش فیزیکی مانند حضور در پارک یا توانایی دویدن به مدت ۳۰ دقیقه را تکمیل کنند.
بسته به تحصیلات و تخصص خود، مربیان در زمینه های متعددی از سلامتی فراتر از تناسب اندام مانند تغذیه، مدیریت استرس و اصلاح سبک زندگی تخصص دارند. هدف آنها حمایت و تشویق عادات سالم تر و انتخاب سبک زندگی صحیح است.
شاگردان ایده آل آنها کسانی هستند که فراتر از جلسات تمرینی به مسئولیت پذیری نیاز دارند و ممکن است برای تغییر طرز فکر به کمک نیاز داشته باشند تا بتوانند از شر عادات مضر خلاص شوند و عادات جدیدی بسازند.

خدمات
در حالی که مربیان و پرسونال ترینرها حوزه‌های تمرکز و پایگاه مشتریان متفاوتی دارند اما در خدمات آنها همپوشانی وجود دارد. به عنوان مثال هر دو متخصص ممکن است ارزیابی های تناسب اندام، تعیین هدف و توصیه های ورزشی را ارائه دهند. مربیان همچنین ممکن است برنامه ریزی تمرینی را ارائه دهند و پرسونال ترینر ممکن است توصیه های تغذیه ای را برای برنامه تمرینی کلی خود ارائه دهند.

هم پرسونال ترینر و هم مربیان فرصت های زیادی برای ایجاد یک کسب و کار تناسب اندام موفق دارند تا زمانی که دامنه تمرین خود را درک کنند و بدانند که چگونه آموزش، تخصص و مهارت های آنها با اهداف و نیازهای تناسب اندام شاگردان ایده آل خود هماهنگ است.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

5 + 2 =

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

برنامه یک روزه پیمایش دره ازغد
رایــگان

جستجو کنید ...

تبلیغات