شروع کمپین عیدانه راست چین

| تا 80% تخفیف استثنایی

ورود به دنیای مربیگری؛ پیش نیاز ها

خواندن این مطلب

2 دقیقه

زمان میبرد!

ورود به دنیای مربیگری؛ پیش نیاز ها

برای مربیگری رشته های مختلف ورزشی باید شرایط و موارد زیر را داشته باشید:

+ حداقل سن بالای ۱۸ سال
+ حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
+ دارا بودن مدرک تئوری عمومی مربیگری یا مدرک کارشناسی علوم ورزشی
+ دارا بودن آمادگی مطلوب در اجرای مهارت‌ های تخصصی رشته ورزشی مورد نظر
+ دارا بودن گواهی شرکت در سمینارها و کارگاه های پیش نیاز مربیگری رشته ورزشی مورد نظر

اولین گام برای مربیگری رسمی شرکت در دوره تئوری مربیگری درجه ۳ است که ۱۵ درس شامل آناتومی، فیزیولوژی ورزشی، طراحی تمرین، تغذیه ورزشی، تجزیه و تحلیل مهارت ها، رشد و تکامل حرکتی، استعدادیابی، ایمنی در ورزش، احیا و کمک های اولیه، اصول آمادگی جسمانی، اصول و مبانی تربیت بدنی، روانشناسی، نقش مربی، اخلاق ورزشی و حقوق ورزشی می باشد.

این دوره توسط تمامی فدراسیون ها و هیات های ورزشی استانی و شهرستانی برگزار می گردد که می توانید از مدرک آن برای شرکت در مربیگری رشته های مختلف ورزشی استفاده کنید. شما الفبای مربیگری را بصورت تئوری در این دوره آموزش می بینید و با اطلاعات کاربردی بدست آمده در این دوره شرایط حضور در کلاس های مربیگری تخصصی را پیدا می کنید.

برای شرکت در این دوره کافی است که حداقل مدرک دیپلم گرفته باشید تا شرایط شرکت در دوره را داشته باشید‌. مربی ساز هر ماه این دوره را برگزار می کند که می توانید از قسمت دوره های آموزشی گزینه تئوری عمومی را انتخاب کرده و این دوره را ثبت نام کنید.

سایر پیش نیازهای مربیگری ها با توجه به رشته ورزشی مورد نظر متغیر است که ممکن است شامل شرکت در آزمون ورودی، سمینار و کارگاه تخصصی مربوط به آن رشته باشد. مربی ساز در تلاش است که بتواند تمام مراحل مربیگری رشته های مختلف ورزشی را بصورت ساده بیان کند تا مسیر شما را هموار کرده و با آگاه سازی موجب کاهش زمان طی کردن این مراحل برای مربیان آینده شود.

لازم است عنوان شود که سطوح مربیگری از درجه ۳ شروع شده و به بالاترین سطح که درجه ۱ است می رسد. بین هر سطح شما باید دو الی سه سال فعالیت در عرصه ورزشی مورد نظر داشته باشید و سپس اقدام به ارتقاء آن بکنید.

با قبولی در آزمون تئوری و عملی مربیگری درجه ۳ رشته ورزشی مورد نظر که اولین سطح است شما مجوز فعالیت رسمی در باشگاه های ورزشی را می یابید‌.

مربیان در کنار گذراندن این دوره ها باید تلاش کنند از طریق مقالات، کتب ورزشی، همایش ها، سمینارها و کارگاه های آموزشی اطلاعات خود را بروز کرده تا بتوانند از علوم جدید برای رشد و پیشرفت شاگردان خود استفاده کنند.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

28 + = 33

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

برنامه یک روزه پیمایش دره ازغد
رایــگان

جستجو کنید ...

تبلیغات